Nitra - Vyhodnotili súťaž o najkrajšie záhradky

28.08.2014 21:12

Za účasti zástupcov primátora Štefana Štefeka a Jána Vanča bola na Mestskom úrade v Nitre vyhodnotená súťaž o najkrajšiu záhradku, predzáhradku a balkón, ktorú vyhlásilo Mesto Nitra a Mestské služby Nitra - Záhradnícke služby. Do súťaže sa zapojili občania žijúci na sídliskách Chrenová a Klokočina, menšia účasť bola z radov majiteľov rodinných domov.
 

Zástupca primátora Štefan Štefek ocenil iniciatívu občanov a ich záujem o zveľaďovanie verejných priestorov, keď povedal: „Vo vedení mesta si vysoko vážime, že prispievate ku skrášleniu vzhľadu nášho mesta. Patrí  vám za to naša vďaka a uznanie.
Vedenie mesta Nitry robí všetko preto, aby skvalitňovalo životné prostredie. V minulom roku bolo zrekonštruované Župné námestie, novú – kvetinovú podobu dostal priestor pri hlavnej pošte ako aj verejný priestor vedľa nákupného centra Mlyny (v rámci projektu Verejné zásahy). V podobnom duchu bude upravené okolie Kostola sv. Štefana Kráľa, pásy trvaliek pribudnú na Triede A. Hlinku i na Štefánikovej triede (v blízkosti Štátneho zdravotného ústavu),“ informoval Štefan Štefek občanov s plánmi radnice.